Varaschin Victor bord til indendørs og haven spisning, moderne design

  • Kode: VICTOR
kr 8179,84
Ved at købe dette produkt får du
Krystalglassæt med 18 dele
18-delt krystalglassæt fremstillet i Italien - Luxuryglass25
Viser muligheder:
Designer F & U
Leveringstider * 30 arbejdsdage leveringstid kan stige, hvis produktet ikke er på lager.
Varaschin Victor bord til indendørs og haven spisning, moderne design
Samling med struktur i pulverlakeret aluminium, HPL top tykkelse 12 mm og nivelleringsfødder med 0-5 justering mm. Victor tabel kan bruges både som udendørs bord, der i opholdsrummet og foreslås i forskellige størrelser og finish.

Fås i følgende størrelser:
- 80x80xH74 cm
- 90x90xH74 cm
- 140x80xH74 cm
- 160x90xH74 cm
- 200x100xH74 cm
- 240x100xH74 cm

Efterbehandling rådighed for strukturen:
- hvid
- Grå
- Moka

Efterbehandling rådighed for planen:
- HPL hvid med sort kant
- HPL Anthracite med sort kant
- HPL Hvid med hvid kant
- HPL grå silke med sort kant
- HPL kant Cement Brun
- HPL bord med brun Bedonia
- HPL bord med brun Corten

Vælg fra drop down menuen størrelse og finish til det ønskede niveau. Se farvekort og i boksen angiver den valgte finish for strukturen.
For ekstra beskyttelse anbefaler vi brug af specielle dæksler i vinterhalvåret, om aftenen, eller i tilfælde af hyppige regnskyl. Hvis du ønsker at købe dækning, anmode prisfastsættelse til clienti@viadurini.it.


HPL Features: højtryk laminater. De består af flere lag af papir (70%), imprægneret med termohærdende harpikser (30%) og komprimerede gennem den kombinerede virkning af varme (ca. 150 grader) og højt tryk (større end 7 MPa) i ca. 45-50 minutter. Resultatet er et stabilt, ikke-reaktivt, ikke-porøst og høj densitet, med fysiske og kemiske karakteristika af høj mekanisk styrke (kontrolleret termisk udflugt +80, -40 grader, på begrænset tid mindre end 30 sekunder ved ekstreme temperaturer), eksponering for lys og eksponering for ændringer i temperatur, selv i marine miljøer.

NB. Samlingen bærer sollys og regn. Det anbefales, at en løbende vedligeholdelse, og en særlig vægt på beskyttelse af artiklerne i tilfælde af ugunstige vejrforhold (is, hagl, temperaturændringer, fugtighed, vedholdende, Hede eller ekstrem kulde). Længden og integritet af disse elementer afhænger af den omhu, hvormed de holdes. Til aluminium og stålprodukter (43, 304Ep, 316), selv beskyttet af behandlinger og afsluttes velegnet til udendørs brug, er det afgørende at undgå stillestående vand inde i selve produktet. Alle elementer er i virkeligheden boreteknik er nødvendige for anvendelsen af ​​beskyttende behandlinger og finish. Vandet introduktion i disse huller og dets stagnation kan forårsage korrosion på de indre dele af rørene.

Tåge saltvand og klor: produktet er egnet til marine miljøer, under forhold med saltholdige miljøer og til puljen i nærvær af klor møbler. Foranstaltninger: omhyggelig vedligeholdelse og rengøring er afgørende for at bevare integriteten af ​​medlemmerne så længe som muligt.
Det er tilrådeligt at holde elementerne altid i god ugentlig vask med ferskvand for at fjerne så meget som muligt, at saltholdigheden er tilbøjelig til at angribe strukturer. Kun ved at gøre så du vil være sikker på at holde produktet i den bedste tilstand.
Produkter, der kan være af interesse for dig
Email Newsletter
Newsletter
  • Aicel
  • Confindustria
  • Sectigo
  • Sonosicuro