Rundt havebord i træ og keramik, fremstillet i Italien
Havebord lavet med en
massiv base i naturligt teaktræ (35 mm tyk), en bordplade
i Infinity-stentøjskeramik (12 mm tyk)
med en mat Total White- finish og en underramme i
Okumé marinekrydsfiner , udelukkende
fremstillet i Italien. Dette udendørsbord er et moderne designstykke, der bringer lysstyrke og elegance til ethvert udendørsområde. Det har en keramisk bordplade af høj kvalitet, der efterligner enkelheden og renheden af ren hvid og skaber en rolig og ren atmosfære, der passer perfekt til den omgivende natur.
Træbasen tilføjer en kontrast af varme og tekstur, der balancerer den keramiske bordplades friskhed med dens fylde og styrke. Denne kombination af materialer er ikke kun æstetisk tiltalende, men tilbyder også enestående holdbarhed og modstandsdygtighed over for elementerne, hvilket gør bordet ideelt til daglig udendørs brug.
Tekniske egenskaber ved keramik:
- råvarer af høj kvalitet
- alsidig til ethvert projekt
- ikke-absorberende
- modstandsdygtig over for væsker og syrer
- modstandsdygtig over for termisk stød
- giftfri plader, der ikke frigiver mikropartikler
- hygiejnisk overflade
- modstandsdygtig over for høje belastninger
- ridse- og slidbestandig
- let at rengøre
- frostbestandig
- overflade egnet til kontakt med fødevarer
Tilgængelige størrelser:- Diameter 110 cm x højde 76 cm
- Diameter 130 cm x højde 76 cm
- Diameter 145 cm x højde 76 cm
Rustfrit stålbeslag
medfølger, da bordet skal samles.
Mange produkter er håndlavede og lavet af naturlige materialer, så variationer i størrelse, form og farve er mulige. Naturlige variationer i træet, håndbearbejdningsteknikker og finishfarver kan variere fra møbel til møbel. Små revner, som kan opstå i endeåret på teaktræ, når det udsættes for elementerne, og eventuelle ændringer i udseende på grund af vejrpåvirkninger, betragtes som helt naturlige for havemøbler i teaktræ.
For at bevare komponenternes integritet i længere tid: Opbevar om vinteren et lukket, tørt sted for at undgå kondens.
Bemærk: Et beskyttende cover er tilgængeligt på forespørgsel. Andre overfladebehandlinger er tilgængelige på forespørgsel.
NB: Der tages højde for en tolerance på +/- 5 mm ved målinger.
Kontakt os for yderligere information eller et tilbud via formularen "
Anmod om information ".