Made in Italy

Seng dobbelt med beholder betrukket med faux læder fremstillet i Italien - Raggino

  • Made in Italy
  • Kode: RAGGINOECO
kr 8961,84 kr 11202,30 -20%
Tidligere pris: kr 11202,30
Ved at købe dette produkt får du
Krystalglassæt med 18 dele
18-delt krystalglassæt fremstillet i Italien - Luxuryglass25
Materiale 1. madryt øko-læderfarve 982 - 2. madryt øko-læderfarve 926 - 3. madryt øko-læderfarve 990
Foranstaltninger L 174 x P 207 x H 107 cm (til madras 160x190)
Leveringstider 10 arbejdsdage
Tilpasset Denne vare kan tilpasses. For yderligere information: info@viadurini.dk

Polstret luksus dobbeltseng med moderne design beholder i øko-læder, fremstillet i Italien.

Raggino dobbeltsengen er omridset af bløde og bløde linjer, perfekt til at give dig drømmeafslapning.
Håndlavet i Italien med materialer af fremragende kvalitet.
Består af en flerlagsstruktur dækket af ikke-deformerbart polyurethanskum med Madryt øko-læderbetræk col. 982, 926 og 990.
Sengegavlen er kendetegnet ved tre geometriske og polstrede paneler, der fremhæver dets æstetiske aspekt; den er ikke aftagelig. Sengerammen er aftagelig.
Fødder H 10 cm i metal med krom finish .
Velegnet til 160x190 cm madras .

Fås med flere muligheder:
  • uden sengebund;
  • med sengebund;
  • opbevaringsboks og sengebund.
Opbevaringsboksen er den ideelle løsning til at optimere rum og holde soveværelset i orden. Inde i kassen kan der nemlig opbevares tæpper, tøj, puder mm.
Panelerne i bunden af beholderboksen er certificeret i klasse E1 med meget lavt indhold af formaldehyd. Tykkelsen af bunden er 10,5 mm og er udstyret med 5 centrale støttefødder til at understøtte og modstå selv tunge belastninger .
Farven er grå, der matcher sengestellets indvendige stof og tillader nem rengøring og hygiejne ved brug af en almindelig fugtig klud til støv.
Profilerne er kantet for at øge holdbarheden og for en bedre æstetisk finish.
Stor indeslutningskapacitet : over 700 liter.

Den ortopædiske sengebund er lavet af jernrør malet med epoxypulver ved 200° og har to separate og lige langt lodrette jernforstærkningsstænger.
Strukturen måler 40x30 mm med 14 hele lameller lavet af 68x8 mm birkekrydsfiner .

Da det er et håndlavet produkt, kan det nemt tilpasses både med hensyn til mål og polstring, faktisk er der et stort udvalg af stoffer, læder, øko-læder osv. at vælge imellem.
For mere information og tilbud, kontakt os ved hjælp af den specifikke formular "Anmod om oplysninger".

Imiteret læder sammensætning og vedligeholdelse:
  • 100% PU overflade - 75% PL og 25% CO bagside;
  • Martindale: 102400 cyklusser;
  • vægt 400 gr / m2;
  • Vedligeholdelse: Rengør med en fugtig klud og neutrale rengøringsmidler.


Vi informerer vores kunder om, at følgende produkter er udelukket fra virksomhedens returpolitik, da de er unikke håndlavede produkter fremstillet efter kundens ønske. Det betyder, at de ikke kan returneres af kunden efter køb.
Produkter, der kan være af interesse for dig
Email Newsletter
Newsletter
  • Aicel
  • Confindustria
  • Sectigo
  • Sonosicuro