Made in Italy

Rektangulær duge i bomuld af linned og blonde i luksuriøst design - Olimpia

  • Made in Italy
  • Kode: OLIMPIA
kr 4670,69 kr 5838,34 -20%
Materiale stof: 100% hør blonder: 100% bomuld
Farve hvid
Leveringstider 7 arbejdsdage vare tilgængelig / 8 uger vare at producere
Længde (cm) 130
Højde (cm) 220

Ren hvid linnedug med blonder, luksusdesign af høj kvalitet lavet i Italien.

Værdien af tradition kombineres med den moderne livsstil i denne hvide linneduft udsmykket med en bomuldsblonder .
Lethed , frihed, elegance og renhed er nøgleordene for dette produkt af den ædle charme og det dyrebare stof .

Komplementet blev skabt for at imødekomme det voksende ønske i disse dage om at leve hvert sted med intensitet og dyb balance i et harmonisk sæt forfining, natur og velvære.
Gennem pleje af detaljer og et simpelt design, der sigter mod essensen af skønhed, fødes således et autentisk og håndlavet produkt af højeste kvalitet for de valgte råmaterialer, såsom det reneste linned og den blødeste bomuld .
Risulten er en vævning af tråde, der er i stand til at fortolke den vitale energi i enhver atmosfære, hvilket giver en sublim og suggestiv sensorisk oplevelse.

Foranstaltninger:
  • 130 x 220 cm
Sammensætning:
  • 100% hør med 100% hæklet bomuldsblonder
Nyttige tip:
Vask produktet separat med vand og neutral sæbe ved højst 40% C, bleg ikke, blød ikke og vrid ikke med hånden.
Vi anbefaler strygning ved lave temperaturer og ingen direkte udsættelse for sollys for at bevare integriteten af farven og den naturlige fiber.

NB: nuancer og variationer over tid og mellem emnerne betragtes som produktets særlige egenskaber, da det er lavet med naturlige materialer.
Produkter, der kan være af interesse for dig
Email Newsletter
Newsletter
  • Aicel
  • Confindustria
  • Sectigo
  • Sonosicuro