Made in Italy

Reed Diffuser Wild Must 200 ml med Sticks - Terradimontalcino

  • Made in Italy
  • Kode: TERRADIMONTALCINO
kr 440,77 kr 550,93 -20%
Leveringstider 7 arbejdsdage
Kapacitet 200 ml

Reed Diffuser med frugtagtig duft af vild most med pinde - Made in Italy essence.

Rørdiffusorpindene til miljøer med essensen af vildt most er en sublim aftale med noter af druer og cassis, der gifter sig på en base af træ, cedertræ og vanilje.

En essens, der kommer fra mødet mellem must og grønne bakker udtænkt af lidenskab og forskning hos italienske håndværkere, der er i stand til at forbedre en sensorisk oplevelse, der passerer gennem uforurenede landskaber fulde af minder for at nå folks hjerter.

Velegnet til elskere af overvældende parfume med en eksotisk sjæl, mystisk charme og eksklusiv natur.

Diffusoren skal placeres i midten af rummet, så når folk passerer, bevæger luften sig og duften cirkulerer. For større rum anbefales det at have to placeret på modsatte sider af det rum, du vil parfume.

Olfaktorisk pyramide:
  • Topnoter: kabinet, anethol.
  • Hjertetoner: violet, palisander.
  • Basenoter: Virginia cedertræ, vanilje.
Duft: frugtagtig og blomstrende.
Følelse: energisk.
Foreslået anvendelsesområde: Opholdsområde - Badeværelse - Køkken.
Diffusormateriale: klar glasflaske med bleget hætte af trapezaske.
Format: 200 ml egnet til rum på ca. 16 kvadratmeter.
Leveres med: 7 hvide naturlige rottingstænger 25 cm lange.
Duftens varighed: ca. 3 måneder.
Ingredienser: alle vegetabilsk-baserede ingredienser er naturlige kombineret med en lille procentdel af syntetiske elementer.

Sådan bruges:
  1. Det anbefales at bruge alle de pinde, der følger med duften. Det anbefales ikke at bruge færre pinde end leveret.
  2. Ved første brug er det nødvendigt at lade pindene trække i blød i en time og derefter vende dem om.
  3. For at justere intensiteten af duften skal du dreje hele eller en del af pindene en eller flere gange om dagen.
Produkter, der kan være af interesse for dig
Email Newsletter
Newsletter
  • Aicel
  • Confindustria
  • Sectigo
  • Sonosicuro