Design håndvask.
Materiale: Fast overflade;
Komfort og ergonomi er hovedpersonerne i dette badeværelse designet under hensyntagen til nutidens krav, men også designet og de afrundede former.
Alt er lige ved hånden og nemt at bruge, velegnet til at forenkle og gøre daglige bevægelser nemmere.
Blank lakeret finish.
Fås i forskellige farver.
Fast overflade; er et innovativt materiale, hvormed det er muligt at skabe enhver form, at skabe genstande og projekter med et unikt design.
Det er et kompositmateriale, opnået ved forarbejdning af skum belagt med specielle harpikser, hvilket revolutionerer designverdenen. Et materiale, der kommer fra mange års studier, eksperimenter og tekniske laboratorietests.
FORDELE :
- Let vaskbar
- Meget høj slidstyrke
- Monolitisk udseende
- Selvslukkende klasse 1
- Alsidig: enhver form kan laves
- Lys: det er et kompositmateriale, af en unik lethed, derfor let
transportable
- Modstandsdygtig
- Solid : den er så udførlig og tilpasningsdygtig til forskellige behov, at det er muligt at skabe hårde overflader
variabel, op til skudsikker
- Ensartethed : den har ikke nogen form for synlige led