Made in Italy

Duftende vokslygte ridseffekt med stearinlys fremstillet i Italien - Famme

  • Made in Italy
  • Kode: FAMME
kr 397,91 kr 497,38 -20%
Leveringstider 7/10 arbejdsdage
Længde (cm) 14
Dybde (cm) 14
Højde (cm) 15

Firkantet duftende lanterne lavet af voks fås i forskellige farver med internt stearinlys inkluderet Made in Italy.

Lykte lavet af duftende voks med en ridset effekt, der er ideel til at skabe en vidunderlig atmosfære i ethvert miljø takket være muligheden for at vælge mellem fem forskellige farver, hvilket resulterer i en elegant og raffineret detalje. Flammens varme vil intensivere duften, hvilket giver behagelige følelser af afslapning.
Det leveres også med et indvendigt lys inklusive med et udvendigt PVC, der isolerer varmen og ikke beskadiger lanternen.
Disse stearinlys er designet og lavet af professionelle italienske kunsthåndværkere i sektoren siden 1905, der kun bruger omhyggeligt udvalgte og certificerede råvarer for at sikre en høj kvalitet og helt fremstillet i Italien slutprodukt.

Mål : L 14 x P 14 x H 15 cm

Tilgængelige farver:
  • Hvid;
  • elfenben;
  • Orange;
  • rød;
  • Grå.
Brug : Placer lyset inkluderet centralt på bunden af lykten, tænd det og nyd atmosfæren.

Advarsler : Det tilrådes at holde produktet væk fra direkte varmekilder og at bruge telys med udvendig PVC-isolering som den der leveres (uden aluminium).
Email Newsletter
Newsletter
  • Aicel
  • Confindustria
  • Sectigo
  • Sonosicuro