Elliptisk spisebord med krystaltoppe og beige koraller marmor base, Noccia fremstillet i Italien.
Fordelene ved at vælge et ovalt, rundt eller elliptisk spisebord er mange. Deres form uden kanter garanterer en større kapacitet og favoriserer samtale mellem spisestuerne. Desuden letter basen, der normalt placeres i midten af bordet, indsættelsen af stole.
Noccia-bordet kan bruges både i køkkenet og i spisestuen. Dens design er kendetegnet ved den vigtige og massive base lavet af beige koralmarmor. Marmor er et værdifuldt materiale brugt siden oldtiden. Takket være dens iboende skønhed er det blevet brugt til at fremstille nogle af de vigtigste og mest berømte kunstværker i verden. I dag bruges det til produktion af badeværelser, køkkener, borde, fliser osv. Takket være dens modstand og holdbarhed.
Den dekorative base af marmorbunden forbedres af den elegante glasplade på måler L 230 x P 110 cm, hvis gennemsigtighed hjælper med at lette borddesignet. Da dette er en artikel, der er helt produceret og håndlavet i Italien , er det muligt at anmode om et skræddersyet produkt. Kontakt os ved hjælp af formularen "Anmodning om information" .